פק״ל חובה לטיול אחרי צבא

פק"ל חובה לטיול אחרי צבא

מה הדרך הראשון שאתם חושבים עליו עם השחרור מצה"ל? התשובה היא כמובן הטיול אחרי הצבא. מדובר על טיול שבו אתם יוצאים לנקות את הראש, ולהכין את עצמכם לחיים האמיתיים. כל אחד יכול לבחור את היעד המועדף עליו, לכולנו יש העדפות מעט שונות. עם זאת מה שבטוח זה שחובה להתכונן לקראת הטיול בצורה הכי טובה שיש. יש כמה דברים שהם בגדר חובה לכל מי שמתכנן טיול אחרי צבא. זה לא משנה אם החלטתם לטייל במזרח, בדרום אמריקה או בכל מקום אחר שעולה לראש. הדברים שנציג אותם כאן יהיו דברים שלא באמת ניתן להשאיר מאחור. אחרי קריאת המאמר הבא תהיו מוכנים לצאת לטיול אחרי צבא, וכמובן לטרוף את העולם.

נעליים נוחות לכל מקרה

אפילו אם בטיול לא אמורים להיות טרקים רבים, מוטב כי תכינו את עצמכם מראש. גם בטיול יחסית רגוע תוכלו למצוא את עצמכם נעזרים לא מעט בנעליים נוחות. נדגיש כי הנוחות היא עניין אינדיבידואלי, כזה שכל אחד רואה אותו אחרת. גם ביום יום כאשר אתם מטיילים במקומות השונים תרצו להיות בטוחים שהנעליים לא מפריעות. נעליים לא נוחות הן האויב הכי גדול שלכם בטיול אחרי צבא, תשתדלו למנוע מהדבר הזה להטריד אתכם. כל מה שנדרש מכם לעשות זה רק לרכוש נעליים מתאימות מהארץ, אל תצפו לרכוש אותן בחו"ל. 

בגדים בהתאם למזג האוויר

כל יעד שתבחרו מביא איתו מזג אוויר שיהיה ייחודי רק עבורו. מזג האוויר במזרח לא יהיה דומה למזג האוויר בדרום אמריקה באותו תקופת זמן. למזלכם תוכלו לבחון מראש את מזג האוויר עוד לפני שתעלו על המטוס. בו בזמן אם מדובר על טיול לתקופה ארוכה, מוטב כי תביאו בגדים מכל הסוגים. בשונה מישראל שכאן מזג האוויר ידוע מראש, ישנן המון מדינות שונות שבהן מזג האוויר משתנה כל הזמן. במקום להתחיל לרכוש בגדים חדשים בחו"ל, תוכלו להכין את עצמכם מראש מהארץ. כך כל ההתמקדות בטיול תהיה קשורה למיצוי כל הפעילויות שנמצאות מעבר לפינה. 

עדיפות לתיק ולא מזוודה

אחת מהטעויות הכי נפוצות תהיה לרכוש מזוודה לקראת הטיול הגדול אחרי הצבא. הבעיה עם מזוודה היא שהיא עשויה להגביל אתכם, בטח אם אתם מגיעים למדינה פחות מפותחת. בעוד במדינות אירופה ובישראל כיף לסחוב את המזוודה, במדינות אחרות המציאות תהיה שונה. ישנה עדיפות מובהקת לטוס לחו"ל עם תיק גב שיאפשר לכם לקחת אותו לכל מקום. תוכלו אפילו למצוא תיקי גב המשלבים בתוכם את האופציה למזוודה. הכי חשוב שברגע שיהיה קשה לסחוב את המזוודה, תוכלו לשים אותה על הכתפיים. תיקי גב קיימים בגדלים שונים, תבחנו היטב את הגודל הנכון לכם. כל אחד מאיתנו צריך תיק שונה כי הוא מביא כמות ציוד אחרת.

גיטרה לשיפור האווירה

הדבר האחרון שנמליץ לכם להביא עשוי להפתיע אתכם במיוחד. אך האם חשבתם לעצמכם כמה חשוב לשפר את האווירה? הרי אתם נמצאים במדינה זרה עם אנשים שלא בהכרח תכירו אותם. הגיטרה תאפשר לכם לפתח חברויות חדשות, ובו בזמן להנעים את האווירה בכל שלב ובכל רגע. תוכלו לנגן לעצמכם או אפילו לנגן לקבוצה של ישראלים שנמצאים יחד אתכם. אין דבר יותר משמח מאשר להגיע מהארץ עם כלי נגינה שאתם מתחברים אליו. אתם לא בטוחים שאתם יודעים כיצד לנגן בגיטרה כמו שצריך? תוכלו לרכוש קורס גיטרה אונליין + חוברת אקורדים שיכין אתכם לקראת הטיול הגדול. כך בכל פעם שיהיה קצת קשה תוציאו את הגיטרה מהתיק, ותתחילו לנגן.

עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

[scallacf7 scallacampid="טופס אודות"]