מה זה ריפים בגיטרה?

ריף בגיטרה

​​כאשר אנו מאזינים לשיר, הריף הוא החלק הבולט ביותר והמפורסם ביותר. המנגינה המתקתקת שלו נשארת בראש של המאזין ומצויה בכל מקום, ולעתים קרובות הוא המרכיב המרכזי של השיר שהופך אותו לבלתי נשכח ולכובש לבבות או יותר נכון כובש אוזניים.

מה זה ריף?

ריף בגיטרה הוא משפט מוזיקלי קצר או הלחן המתחבר שחוזר על עצמו או מנגינה המושמעת בדרך כלל על גיטרה חשמלית או אקוסטית. הוא מנוגן בדרך כלל כליווי לשיר ולעתים קרובות משמש כהקדמה או הוק בלתי נשכח וקליט.
ריפי גיטרה הם קטעי מוזיקה מובנים על גיטרה שמשמשים במוזיקת ​​רוק, בלוז והבי מטאל ובז'אנרים אחרים. הם יכולים
להיות פשוטים או מורכבים ומשמשים לכוונון הסגנון והמצב הרוח של השיר.

3 מהריפים הגיטרה המפורסמים בעולם המוזיקה:

Deep Purple – ״Smoke on the Water״

הוא אחד השירים האייקוניים ביותר בתולדות הרוק, ומציג ריף גיטרה פשוט ומיוחד שכולם מכירים, וזכה להיות מומחה על ידי מוזיקאים בכל העולם.

השיר נכתב בזמן של Deep Purple עצמם עברו תקופה של געגועים לברנדים ולהפרידה מהמפקדת הקודמת שלהם, והצליח להיות להם שיר המצליח ביותר בקריירה שלהם.

https://www.youtube.com/watch?v=zUwEIt9ez7M

Guns N' Roses – Sweet Child O' Mine

הוא שיר מפורסם של להקת Guns N' Roses שיצא בשנת 1987 והפך להם לזכור ביותר ולהצלחה מסחרית גדולה. השיר משלב ריף גיטרה מפורסם ובלדתית ומתחיל בפסקול של צלילי גיטרה ייחודיים.

השיר הפך לאחד מהלהיטים הגדולים ביותר של הלהקה והוא מכיל קטעי סולו מרשימים בגיטרה שמאפיינים את הסגנון המוזיקלי של הלהקה. הקטע המוזיקלי משלב בצורה מעולה בין המנגינה המתוקה והרגשית לבין הגרוב הכבד והמתקפצני של המקלידים והגיטריסטים שבהם.

Black Sabbath – Iron Man

הוא אחד השירים המפורסמים ביותר של להקת Black Sabbath והוא מכיל ריף גיטרה אייקוני שנודע ברחבי העולם.

השיר מתאר את סיפורו של אדם שהופך לגולם בעקבות נסיון שלו לטווח בזמן ולמנוע אסון גדול, והוא הפך להיות סמל לז'אנר המטאל בכלל וללהקת Black Sabbath בפרט.

הגיעה הזמן להתאמן ופשוט לנגן.

Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות