לימוד גיטרה עצמי (שלב אחר שלב + משאבים)

יש אנשים שיגידו לך שאתה לא צריך לנסות ללמוד גיטרה בעצמך וכדאי לך לקחת מורה לגיטרה. אמנם מורה לגיטרה יכול לעזור, אבל זו לא האפשרות היחידה.
לימוד גיטרה עצמי

אתה יכול להתחיל לימוד גיטרה עצמי ביעילות אם אתה עוקב אחר הפרמטרים הנכונים. ישנם כמה היבטים של לימוד גיטרה עצמי שהם קלים יותר כשיש לך מורה אבל אפשר ללמוד גיטרה לגמרי לבד.

חשוב לציין שאני מורה לגיטרה, אז כשאני אומר שאפשר ללמוד גיטרה בצורה יעילה ולבד, אני מתכוון לזה.

במדריך זה אעזור לך להתחיל ללמוד גיטרה בעצמך. אני אענה על שאלות נפוצות שאולי יהיו לך לגבי לימוד גיטרה וכיצד להימנע מעצות רעות שיקשות עליך ללמוד גיטרה.

האם זה קשה ללמוד גיטרה לבד?

אם אתה חושב להתחיל ללמוד גיטרה, אתה עשוי לתהות אם זה עלול להיות קשה מדי ללמוד גיטרה לבד.

יש הרבה משאבים באינטרנט שיעזרו לך ללמוד גיטרה, אבל האם קשה ללמוד גיטרה לבד?

זה לא קשה ללמוד גיטרה אם אתה משתמש בחומרי הלמידה הנכונים. קשה ללמוד גיטרה אם אתה עוקב אחר עצות רעות. שימוש בשילוב הנכון של סרטוני YouTube, מאמרים ומדריכים דיגיטלים יכול להקל על לימוד גיטרה.

זה בהחלט אפשרי ללמוד גיטרה ואם אתה פועל לפי העצה הנכונה, זה לא קשה. חשוב לזכור שלכולם קשה ללמוד גיטרה בהתחלה בין אם יש לך מורה לגיטרה שעוזר לך או שאתה לומד לבד.

לפני שנבחן כיצד ללמד את עצמך גיטרה, הבה נבחן מדוע לקחת שיעורים עם מורה לגיטרה הם לא בהכרח האפשרות הטובה ביותר ומדוע לפעמים עדיף לך ללמוד לבד.

לא כל מורי הגיטרה הם אותו דבר

יש אנשים שחושבים בטעות שחייב להיות מורה לגיטרה כדי שזה יפתור את כל הבעיות. הבעיה היא שלא כל המורים לגיטרה שווים ומורה לגיטרה גרוע יכול לגרום לך יותר נזק מתועלת. כמה מורים לגיטרה יזרזו את תהליך הלמידה שלך, יעזרו לך להימנע מבעיות ויקלו על חייך.

אבל המורים האלה לגיטרה הם נדירים. מיטב המורים לגיטרה מבלים זמן רב בלימוד שיטות הוראה ופסיכולוגיה כדי לעזור לך ללמוד מהר יותר. קשה מאוד למצוא את המורים האלה.

למה מורים טובים לגיטרה הם ממש נדירים?

האמת המתסכלת שלמדתי במהלך השנים היא שלרוב המורים לגיטרה לא אכפת מלימוד שיטות הוראה או מחפש דרכים לשפר את יעילות השיעורים שלהם. זה אולי נשמע מפתיע, אבל זה נכון.

אנו מעניקים למורים לגיטרה קורסים בנושאי שיווק, מדיה חברתית, שיטות הוראה, פסיכולוגיה של תלמידים ונושאים עסקיים והוראה חשובים נוספים.

אולי תופתעו לשמוע שכמעט כל המורים לגיטרה לוקחים את קורסי העסקים והשיווק כדי לעזור להם להצמיח את העסק שלהם וכמעט אף אחד מהם (6%) לא לוקח את הקורסים בנושא שיטות הוראה או פסיכולוגיה.

במילים אחרות, לרוב המורים לגיטרה אכפת מהגדלת העסק שלהם ולא אכפת להם לשפר את איכות ההוראה שלהם. אפילו מורים מנוסים לגיטרה אינם מבינים את החשיבות של לימודי פדגוגיה או פסיכולוגיה וכיצד זה משפיע על איכות השיעורים שלהם.

זה אומר שיש הרבה מורים לגיטרה שהם גיטריסטים מעולים, אבל לא מורים טובים. פעם ערכנו סקר כדי לנסות ולגלות מדוע מורים לגיטרה לא קראו אף אחד מהמדריכים או הקורסים שנועדו לעזור להם להפוך למורים טובים יותר.

מה גילינו? גילינו שרוב המורים לגיטרה כבר חושבים שהם מומחים ואינם צריכים לשפר את יכולות ההוראה שלהם. אמנם יש שם מורים מצוינים לגיטרה, אבל זה יכול להיות קשה להפריד בין המורים הגדולים לבינוניים (שחושבים שהם מעולים).

מציאת מורה טוב לגיטרה

אם תחליט לחפש מורה לגיטרה, בדוק אותם על ידי שאלת שאלות נכונות לפני שאתה לוקח איתם שיעורים.

השאלות שאני כולל במדריך הזה נועדו להבין מי הם המורים הפחות טובים. אלו שאלות לא קלות שמורי גיטרה רגילים לענות עליהן, אז תגלו מהר אם זה מורה לגיטרה שווה לקחת ממנו שיעורים או לא.

אם אתה לא רוצה לקחת שיעורים עם מורה ורוצה לנסות ללמוד גיטרה בעצמך, המשך לקרוא.

לימוד גיטרה עצמי, איך עושים את זה?

ללמד את עצמך איך לנגן בגיטרה זה קל בהתחלה מכיוון שכולם צריכים ללמוד את אותם מיומנויות ונושאים בסיסיים לפני שאתה מתחיל ללמוד שירים או סגנונות מוזיקה שונים.

אתה צריך שלושה דברים כדי ללמד גיטרה.

  • תוכנית על אילו נושאים וטכניקות ללמוד בסדר הנכון
  • משאבי למידה איכותיים ללימוד נושאים וטכניקות 
  • שגרת תרגול יציבה

אם יש לך את כל שלוש הנקודות למעלה, ללמוד גיטרה לבד זה פשוט

לדוגמה, זה לא משנה כמה קשה אתה מתאמן אם אתה מתרגל טכניקות בצורה לא נכונה בגלל עצות באיכות נמוכה. כמו כן, השיעור הטוב ביותר ביוטיוב לא יעזור לך אלא אם כן תממש את העצה בפועל.

בואו נסתכל על שלושת ההיבטים של לימוד גיטרה עצמי כדי שתוכל להתחיל בכל אחד מהם.

תוכנית למידה

הסיבה שהרבה אנשים שמנסים ללמוד גיטרה בעצמם נכשלים היא בגלל שהם לא יודעים על מה הם צריכים לעבוד. אם יש לך מטרה לנגן שירים מסוימים, אבל לא יודע מה אתה צריך ללמוד כדי לנגן את השירים האלה, יהיה לך קשה. כדי ללמוד גיטרה בצורה יעילה בעצמך, אתה צריך שתהיה לך תוכנית לגבי נושאים וטכניקות ללמוד. קיום תוכנית יקל על חייך ותקצר את הזמן שלוקח ללמוד גיטרה. החדשות הטובות הן שכולם יכולים להתחיל עם אותה תוכנית בסיסית לפני שאתם מסתעפים לסגנונות מוזיקה שונים.

משאבי למידה באיכות גבוהה

כשאתה לומד גיטרה לבד, אתה לא באמת לבד. יש לך מגוון עצום של משאבים מקוונים שבהם תוכל להשתמש כדי לעזור לך. כשאתה לומד גיטרה בעצמך, סוג המשאבים שאתה משתמש בו עושה הבדל גדול.

האתגר של מציאת משאבי למידה טובים הוא שיש הרבה עצות רעות בחוץ. ציינתי קודם שקשה למצוא מורה טוב לגיטרה. למרבה הצער, זה אותו דבר עם משאבי למידה.

אחת הסיבות שפתחתי את האתר הזה היא בגלל שהייתי מתוסכל מהעצות הרעות שהייתי רואה לעתים קרובות באינטרנט. בסעיף הטיפים שאתן לכם (ספוילר), אני מציע כמה עצות כיצד למצוא משאבי למידה באיכות גבוהה באינטרנט.

שגרת תרגול יציבה

תרגול הוא הדרך היחידה שבה אתה יכול להשתפר בגיטרה. גיטריסטים מצליחים הם האנשים שהצליחו להתמיד עם זה ולהמשיך להתאמן. כולם מתבאסים על גיטרה בהתחלה.

אף אחד לא מרים את הגיטרה בפעם הראשונה וזה נשמע מדהים. זה דורש תרגול. שגרת תרגול היא קריטית להתפתחות שלך. גם אם תתאמן רק 5 דקות ביום, אתה תשתפר לאט לאט. כמו כן, מומלץ להקים מרחב תרגול בבית. מתחם שאתה יכול להקדיש לתרגול גיטרה יכול לעשות הבדל גדול.

טיפים ללימוד גיטרה עצמי

הנה כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל ללמוד גיטרה לבד מהבית:

  • קרא כמה שיותר על גיטרות לפני שאתה קונה אחת
  • נסו להתאמן כל יום בלי להיכשל (אפילו חמש דקות)
  • יש לך מושג ברור מה אתה רוצה ללמוד על גיטרה
  • הקלט סרטונים שלך מנגן כדי שתוכל לצפות בטכניקה שלך מזווית אחרת
  • אל תמהר – קח את הזמן שלך לפיתוח מיומנויות מוצקות במקום למהר ולפתח מיומנויות מרושלות
  • אל תוותר – גיטרה היא קשה בהתחלה אבל תהיה קלה יותר אם תמשיך להתאמן
  • עקבו אחר ערוצי יוטיוב בעלי מספר מנויים גבוה, אך פעילים גם בתגובות. יוטיוברים שמציעים עצות בתגובות נוטים יותר ליצור סרטונים באיכות טובה יותר

ללמד את עצמך גיטרה דורש הרבה משמעת, אז אל תוותר אם אתה נתקל בקשיים. אף אחד לא מושלם ויהיו זמנים שבהם יתחשק לך לוותר. אבל אם תתמיד בזה, אתה תתקדם.

למרות שאתה עשוי לחשוב שזה אומר שאתה צריך ללמוד על הגיטרה הקלה ביותר, זה לא רעיון טוב.

סוג הגיטרה שאתה צריך ללמוד עליה הוא סוג הגיטרה שאתה נהנה לנגן עליה.

אם אתה רוצה ללמוד רוק או מטאל, ללמוד על גיטרה אקוסטית זה רעיון רע. באופן דומה, אם אתה רוצה לנגן שירים אקוסטיים עממיים (בדרך כלל מנוגנים על אקוסטית מיתרי פלדה), עליך ללמוד על אקוסטית עם מיתרי פלדה. למרות שזה עשוי להיות קשה יותר בהתחלה, זו תהיה הגיטרה המתאימה לך.

Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות