לימוד גיטרה למתחילים - המדריך המלא

המדריך הבא של לימוד גיטרה למתחילים ילווה אתכם צעד אחר צעד עד לניגון האקורד הראשון שלכם, ככה שאחרי שתסיימו לעבור על המדריך אתם כבר יודעים לנגן כמה אקורדים.

לימוד גיטרה למתחילים

בין אם אתה צעיר או מבוגר, אין הרגשה טובה יותר מאשר ללמוד לנגן על כלי. בעוד שרבים מנסים ללמוד גיטרה, למרבה הצער נפוץ מאוד שאנשים שמתחילים מוותרים לאחר מספר חודשים בלבד. שיעורי גיטרה עם מדריך יכולים להיות יקרים וזה יכול להיות מתסכל אם אתה לא רואה התקדמות מיד.

במדריך הזה, תלמדו על בחירת גיטרה, כיצד לנגן אקורדים בגיטרה, כיצד לכוון גיטרה וכיצד להחזיק גיטרה. אתה יכול גם לגלות עוד על קורס לימוד הגיטרה שלנו MyTab שהראתה הצלחה רבה בקרב נגני גיטרה מתחילים בכל גיל.

השתמשו במדריך זה כדי להתחיל ללמוד את כל מה שאתם צריכים לדעת כגיטריסטים מתחילים. אתם תנגנו את השיר האהוב עליכם תוך זמן קצר!

קניית גיטרה למתחילים

קודם כל. לפני שתתחילו את המסע שלכם ללמוד גיטרה, תצטרכו את הכלי המתאים בעוד שחלק גדול מההחלטה יתבסס על העדפה אישית, ישנם כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת גיטרה:

 • מחיר
 • סִגְנוֹן
 • גיל/גודל
 • מצב גיטרה
 • איפה אתם רוכשים

היכן ניתן לקנות גיטרה?

בתור מתחילים, עדיף להימנע מרכישה של גיטרה מחנות יד שניה, שוק או מכירות חצר אלא אם כן אתם עושים קניות עם מישהו שיש לו ניסיון ברכישת גיטרה.

כמי שמעולם לא קנו גיטרה, ייתכן שלא תדעו מה לחפש מבחינת נזק או איכות הגיטרה. עם זאת, חנות המתמחה בכלי נגינה למוזיקה היא ההימור הטוב ביותר שלכם. אתם יכולים גם לקנות באינטרנט מחברה מוכרת, אם כי הקפידו לעיין במדיניות ההחזרים של העסק.

מחיר גיטרה

יש כאלה הטוענים שגיטרה נהדרת יכולה לעלות לך בין 1000 ש״ח ל-1700 ש״ח, יש הרבה גיטרות איכותיות זמינות בטווח של ש״ח 350 עד ש״ח 500 . בנוסף, ישנן אפשרויות "חבילה" רבות הכוללות לא רק את הגיטרה, אלא גם אביזרים חיוניים, כגון מקלט ותיק נשיאה.

גיטרה חשמלית מול אקוסטית מול גיטרה קלאסית

למרות שהחלטה זו יכולה להתבסס על העדפה, אנו חושבים שהגיטרה הטובה ביותר למתחילים היא הגיטרה האקוסטית. לגיטרות קלאסיות יש צוואר רחב יותר, מה שעלול להיות קשה להתמודדת עבור תלמידים מתחילים או אנשים קטנים פיזית בעת לימוד אקורדים לגיטרה, הגיטרה החשמלית מיועדת לנגינה עם מגבר, הכרוך בעלות נוספת. אקוסטיות הן פשוטות ודורשות מעט או ללא ציוד כלל, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור גיטריסטים מתחילים.

מצב הגיטרה

יש הרבה דברים שצריך לחפש בעת רכישת גיטרה. אם רוכשים גיטרה חדשה לגמרי, סביר להניח שהבעיות האלה לא יהוו דאגה, אבל כדאי לבדוק אותן. הנה כמה שלבים שכדאי לבצע בעת בדיקת מצבה של גיטרה:

1.) העבירו את היד לאט למעלה ולמטה לאורך צוואר הגיטרה,  הוא צריך להיות חלק, ללא קצוות חדים או רסיסים.

2.) הפכו את הגיטרה ובדקו את העקב שלה, לא אמורים להיות סדקים או רווחים בין העקב לצוואר הגיטרה.

3.) בחזית הגיטרה, בדקו את הגשר, בדקו עם סיכה דקה בין הגשר לגוף הגיטרה כדי לוודא שאין פערים.

4.) בדקו את גובה המיתר של הגיטרה על ידי לחיצה מטה על הלחצן הראשון, השני והשלישי. אתם אמורים להיות מסוגלים לעשות זאת במינימום מאמץ.

איך לנגן בגיטה?

איך לנגן אקורדים בגיטרה
כדי לנגן את השיר האהוב עליכם, תצטרכו ללמוד אקורדים בגיטרה. השתמשו בתמונות ובהוראות למטה כדי ללמוד כיצד לנגן כל אקורד.

העיגולים בתמונות מייצגים את המקום שבו תניחו את האצבעות

אקורד D
 1. הניחו את האצבע המורה על המיתר השלישי בלחצן השני, האצבע האמצעית שלכם על המיתר הראשון במיתר השני, והקמיצה שלך על המיתר השני בחבל השלישי.
 2. השאר את המחרוזת הרביעית פתוחה.
 3. פתחו את ארבעת המיתרים התחתונים.
 4. שימו לב לסאונד. זה ה-D-אקורד!
 1. הניחו את האצבע המורה על המיתר השני בלחצן הראשון, האצבע האמצעית שלכם על המיתר הרביעי בשריג השני, והקמיצה שלך על המיתר החמישי בחבל השלישי.
 2. השאירו את המחרוזת הראשונה והשנייה פתוחה.
 3. בשביל הפריטה המלאה הקפידו להשתמש במיתר החמישי בתור הבס של האקורד ודלגו על המיתר השישי.
אקורד c
אקורד G
 1. הניחו את האצבע האמצעית על המיתר החמישי בלחצן השני, הקמיצה על המיתר השישי ברצועה השלישית, ואת האצבע הזרת על המיתר הראשון ברצועה השלישית.
 2. השאירו את המחרוזות שתיים, שלוש וארבע פתוחות.
 3. פתחו את כל המיתרים. זה ה-G אקורד!
 1. הניחו את האצבע האמצעית שלכם על המיתר החמישי בלחצן השני ואת הקמיצה שלך על המיתר הרביעי בלחיצה השנייה.
 2. השאירו את מחרוזת אחת, שתיים, שלוש ושש פתוחות.
 3. פתחו את כל המיתרים. זה האקורד E מינור!
אקורד E מינור

תרגלו את האקורדים האלה ואתם בדרך לנגן בגיטרה.

לימוד גיטרה למתחילים היסודות

לאחר שלמדתם כיצד לנגן אקורדים בגיטרה בעזרת MyTab, אתם כבר בדרך ללמוד כיצד לנגן את השירים האהובים עליכם.

לימוד גיטרה למתחילים עם MyTab

למדו לנגן בזמן שלכם – הקורס הדיגיטלי של MyTab מאפשר לכם ללמוד איך לנגן אקורדים בגיטרה בזמן שלכם בנוחות של הבית או בית הספר. זה אומר שאתם יכולים לנגן דבר ראשון בבוקר, בזמן ארוחת הצהריים, או אפילו באמצע הלילה. מה שנכון עבורכם. כאשר יש לכם את תוכנית האימונים שלנו וגיטרה בהישג יד אתם תצליחו לנגן כמו שצריך, הכי חשוב זה להתאמן ולא לוותר גם כאשר זה נראה קשה.

הגיל לא צריך להפריע לכם – MyTab נועד לתלמידים בכל גיל, מתוך זיכרון שריר וסיוע חזותי. למעשה, אנחנו מתאימים לכל מי שמחפש לנגן בגיטרה מכל זמן מכל מקום עם שיטה יחודית שפיתחנו (מתאים גם למי שיש הפרעות קשב וריכוז).

ללמוד גיטרה איתנו מאפשר לכם גם ללמוד בעצמכם, ומבטל את הצורך בשיעורי גיטרה ארוכים עם מורה פרטי.

אימון אימון ושוב אימון

עכשיו אחרי שלמדתם כיצד לקנות גיטרה בצורה נכונה, מה צריך לבדוק לפני שמתחילים כיצד לנגן אקורדים ואת היסודות אתם מוכנים להתחיל, רק זכרו דבר חשוב כל דבר בחיים מצריך תרגול, ללא תרגול לא תצליחו, אין כאן כפתור קסם או גיטרה קסומה, אתם חייבים להתמיד ולהשקיע והתוצאות לא יאחרו להגיע.

מעוניינים להירשם לקורס הגיטרה שלנו?, האשירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם האפשרי, אוהב המון עידן חיים 🙂

1) שיעורי גיטרה למתחילים

(הקדמה)

2) שיעורי גיטרה למתחילים

(מושגים ביסיים)

3) שיעורי גיטרה למתחילים

(טיפים ושאלות נפוצות)

ניווט מהיר בכתבה
Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות