יתרונות של נגינה בגיטרה שחשוב לכל אחד לדעת

יתרונות של נגינה בגיטרה

אנחנו מנגנים בגיטרה כדי ליצור מוזיקה. ישנם יתרונות נוספים לנגינה בגיטרה מלבד יצירת מוזיקה או העובדה שזהו תחביב שאתם נהנים ממנו. לגיטרה יש יתרונות הן לנפש והן לגוף שאולי אינכם מבינים. הנה כמה דרכים שבהן הגיטרה מועילה לכם.

מוזיקה מסייעת בהתמודדות עם טראומות, בדידות וחרדות, מוזיקה יודעת להרגיל אדם קופצני לשבת ולהתרכז בדבר אחד, כל אקורד הוא הצלחה, כל שיר הוא ציון דרך משמעותי, וכמו שמחקרים גילו כבר מזמן שתחושת ההצלחה מעלה את הביטחון העצמי.

תרגול טוב

אתם תשרפו קלוריות על ידי נגינה בגיטרה, אבל המשקל שלכם קובע את הכמות הזו. אדם השוקל בסביבות 90 ק"ג שורף כ-182 קלוריות. אם אתם שוקלים פחות, אתם לא תשרפו כל כך הרבה קלוריות.

ההוצאה הקלורית שלכם עולה כאשר אתם עומדים לנגן בגיטרה. אין כל כך הרבה יתרונות בישיבה מכיוון שאתם לא משתמשים במספר שרירים. אתם יכולים לשרוף מעל 200 קלוריות או יותר על הבמה.

אם אתם מנגנים על הבמה, אתם נוטים להסתובב הרבה. הקלוריות שתשרפו על הבמה יהיו גבוהות יותר מאשר אם תעמדו במקום. נגינה בגיטרה טובה גם לזרועות מכיוון שהיא יכולה לחזק את האמות וגם את פרקי הידיים.

משפר את היצירתיות

נגינה בגיטרה היא פעילות יצירתית. אם אתם רוצים לעורר את היצירתיות שלכם, פשוט נגנו יותר בגיטרה. אתם צריכים לחשוב תוך כדי נגינה, וזה מגרה את הצד היצירתי של המוח.

לדוגמה, ייתכן שתצטרכו להמציא ריף קליט לשיר שאתם כותבים. ייתכן שתצטרכו לנסות מספר ריפים כדי למצוא את האחד שעובד. זהו תהליך יצירתי שצריך לעבור ומעסיק את המוח וגורם לכם לחשוב.

היצירתיות מרקיעה שחקים כשאתם מנגנים חומר מקורי כלשהו. נגינה של קאברים יכול גם לעבוד גם בהקשר הזה. יכול להיות שבסופו של דבר תשנו קצת את השירים כדי להתאים אותם לסגנון שלכם. זה יהיה גם תהליך יצירתי מכיוון שאתם צריכים לחשוב על דרכים להפוך את השיר לשלכם.

משפר את גמישות הידיים

כאשר אתם מנגנים בגיטרה, אתם תשפרו את גמישות היד. זה מתרחש בצורה איטית לאורך זמן. ככל שמשתפרים בנגינה בגיטרה כך גם הגמישות משתפרת. אתם תגלו שאתם יכולים לעשות מתיחות יד ארוכות יותר בגיטרה ככל שאתם ממשיכים לנגן. האצבעות מתגמשות, ואתם תפתחו כוח בפרק כף היד וגם כוח האמה.

כדי להפיק את מירב היתרונות רצוי להתחמם לפני שאתם מנגנים משהו מורכב ולהתקרר לאחר מכן. אפשר לעשות זאת על ידי ביצוע תרגילי אצבע. זה עוזר לשפר את הגמישות ואת כוח הידיים. קצה האצבע מתקשה גם לאחר התפתחות יבלות.

משחרר לחץ

אם יש לכם הרבה לחץ בחיים, פשוט נגנו יותר בגיטרה. כשאתם יושב עם הכלי שלכם, תגלו שהלחץ יורד. אתם הולכים לאיבוד ברגע שתם מנגנים וזה עוזר להירגע. אם יש לכם יום לחוץ, קחו את הגיטרה שלך ותתחילו לנגן.

אנשים רבים פונים לגיטרה כדי להתמודד עם בעיות מלחיצות בחיים. אולי יש לכם בעיות בעבודה או חוויתם פרידה קשה. הגיטרה שלכם שם כדי לעזור לכם להתמודד עם הלחץ.

תשחבו כמה טוב זה מרגיש לנגן סולו או לריף על כמה אקורדים שנשמעים מגניבים. אתם יכולים להרגיש את הלחץ מתנקז מכם, ואתם הולכים לאיבוד במוזיקה שאתם מנגנים.

נגינה בגיטרה מפחיתה מחשבות שליליות

נגינה בגיטרה יכולה לעזור להפחית דיכאון או מחשבות שליליות בחיים. אם אתם מרגישים דכדוך, מוזיקה יכולה להרים את מצב הרוח ולהכניס אתכם לראש טוב יותר.

מוזיקה נותנת מוטיבציה, והיא יכולה לעזור כשאתם לא מרגיש במיטבכם. אם אתם מרגישים בדיכאון או בבאסה, הגיטרה היא ההימור הטוב ביותר כדי להתחיל להרגיש טוב יותר. מוזיקה מרגיעה את הנשמה ומוציאה את המיטב מאיתנו.

אם אתם במצב רע בחיים, כתבו על זה שיר. תהליך היצירה של כתיבת שירים יכולה לעזור לכם להתמודד עם כל הרגשות השליליים שיש.

אתם תהיו מוכנים יותר להתמודד עם הבעיות שמטרידות אתכם. נגינה בגיטרה מאפשרת להתמודד עם רגשות. תחשבו על כל השירים הכיפיים שיש.

רבים מהשירים הללו עוזרים לאנשים לעבור נקודות רעות בחייהם. למוזיקה יש דרך לקרב אותנו. השתמשו בגיטרה כדי לעזור לכם להתמודד עם הרגשות בצורה בונה.

משפר את הזיכרון

נגינה בגיטרה היא דרך מצוינת לשפר את הזיכרון. אתם צריכים לשנן דברים כמו אקורדים, סולמות, אצבעות וסולואים. זה דורש הרבה עבודה ודורש כישורי שינון טובים. נוסף על כך, אתם עשויים לעבוד עם ז'אנרים רבים של מוזיקה שצריכים לעסוק בכישורי השינון.

לא רק שאתם צריכים לשנן היבטים תיאורטיים של נגינה בגיטרה אלא שאתם צריכים לשנן שירים. תחשבו על כל השירים שיש לכם ברפרטואר.

לוקח הרבה זמן ללמוד את השירים האלה ואז לשנן איך הם הולכים. אתם צריכים לעיין בחומר כל הזמן כדי לשמור אותו רענן בראש. אתם תמיד הולכים להשתמש בכישורי השינון שלכם בעת למידה כמו גם בנגינה בגיטרה.

האצבעות שלכם לומדות לאן ללכת, ואנחנו קוראים לזה "זיכרון שרירים". אתם מעסיקים את כישורי הזיכרון שלכם הרבה כשאתם מנגנים בגיטרה.

מעלה את הביטחון

אנשים צעירים מרימים לעתים קרובות את הגיטרה כדרך להשתלב או להיות "מגניבים". בני נוער או ילדים צעירים יותר יכולים לחוות חוסר אמון בעצמם. נגינה בגיטרה עוזרת להשתחרר מהספק העצמי הזה ונותנת יותר ביטחון.

תחשבו על איך אנשים אחרים רואים נגני גיטרה. כמה נגני גיטרה היום הם סמלים, ואנחנו מסתכלים עליהם בגלל הכישרונות המדהימים שלהם. זה יכול להיות דחיפה גדולה למישהו חסר ביטחון.

ככל שהם משתפרים בגיטרה זה עוזר להם עם חוסר הביטחון שלהם בצורה בונה ומשפר אותו. אנשים רוצים להיות ליד נגני גיטרה ומוזיקאים בכללי. כולנו יכולים להתייחס למוזיקה. כל אחד יכול לקבל יותר ביטחון בעצמו על ידי נגינה בגיטרה.

משפר את השמיעה

אתם צריכים להאזין למוזיקה ולהקדיש לה תשומת לב רבה כשאתם מנגנים בגיטרה. אתם צריכים לקלוט דברים כמו שינויי אקורדים או טכניקות כמו עיקולים ושקופיות. כל זה דורש כישורי הקשבה מצוינים. נגינה בגיטרה היא דרך מצוינת לשפר את השמיעה.

תחשבו על כל הפעמים צריך ללמוד שיר. אתם מאזינים לחלקי הגיטרה מספר פעמים. העיסוק הזה בשיר מחייב לפתוח את האוזניים ולהאזין לשיר.

ייתכן שאתם מאזינים לריף שוב ושוב בזמן שאתם מתאמנים עליו. כל ההאזנה הפעילה הזו משפרת את השמיעה כשאתם עוסקים בשיר שאתם מנסים ללמוד.

ככל שתהיו בקיאים, האוזניים שלכם יכולות לקלוט שינויים קטנים כמו צליל שלא מכוון, למשל. נגני גיטרה מקצועיים יכולים להאזין ולשמוע היכן נמצאים התווים בגיטרה ולנגן את השיר. זה נובע משנים של תרגול ושיפור השמיעה.

משפר את תיאום היד והעין

תיאום העין והיד משתפרים כשאתם מנגנים בגיטרה. אתם צריכים לסנכרן את שתי הידיים כדי לנגן בגיטרה. יד הקצב חייבת להיות מסונכרנת עם היד הפורטת שלכם, כך שאתם שומרים על הקצב. אתם משתמשים בעיניים כדי לעקוב בזמן שאתם מנגנים, ותוכלו לקפוץ מעמדה אחת לאחרת.

אתם מתחילים עם תיאום עין-יד לקוי כשאתם מנגנים בגיטרה. זה משתפר עם הזמן ככל שאתם משתפרים. תחשבו על כל השירים שאתם מכירים.

שליטה בשירים האלה באמצעות שינון ועם תיאום יד ועין נכון. אתם משתמשים בעיניים כדי לדמיין היכן נמצאים התווים, האקורדים והיבטים אחרים של השיר.

לאחר מכן אתם מסנכרנים את זה עם הידיים שלכם ומחברים את כל השיר ביחד. לדוגמה, אתם "מדמיינים" היכן נמצא האקורד D הפתוח ואז יוצרים אותו עם האצבעות ומנגנים את האקורד. העיניים והידיים צריכות לעבוד יחד.

משפר את המשמעת העצמית

כאשר אתם רוצים ללמוד גיטרה, אתם צריכים להתאמן. אתם צריכים להקדיש זמן לשחק כל יום אם אתם רוצים להיות טובים. זה מאלץ אתכם לקבל קצת משמעת עצמית ושליטה על החיים שלכך. נגינה בגיטרה דורשת מאמץ רב, ואתם צריכים לשלוט בדחפים שלכם לעשות משהו אחר.

אתם צריכים להגדיר חשיבה חיובית. יש חומרים שאתם צריכים לעבור. אתם רוצים שכל תרגול יהיה מוצלח אז אתם צריכים להניע את עצמכם לעשות את הטוב ביותר שאתם יכולים.

על ידי הגדרת לוחות זמנים ועמידה בהם, תהיה לכם הרבה הצלחה בגיטרה. כל מה שאתם צריכים הוא הלך רוח נכון ולהשתמש בשליטה עצמית.

אתם צריכים להסיר הסחות דעת כמו הטלוויזיה או הטלפון. להתרכז במשחק ולא בשום דבר אחר. זה ממקד את המוח והאנרגיה לקראת לימוד הנגינה בכלי.

את המילים האלה אני כותב אחרי ניסיון אישי, ובעיקר, על סמך התלמידים שלי – רובם למדו אצל מורים פרטיים ובדרך כלל הגיעו אליי ברמת ידע כמו של תלמידים שלמדו דרך היוטיוב – ועדיין כולם מנגנים היום. 

לא בזכותי, בזכות האחריות שלקחתי על ההכשרות הזאת, והמומחים שעבדתי איתם בשיתוף פעולה כמו 

ד"ר נעמי לאלזר, מייסדת מרכז "לעוף רחוק" מרכז לשיפור כישורים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים, לימודיים עם דגש על קשיי קשב וריכוז. ועוד רבים וטובים..

יש סיבה שזאת תוכנית ליווי ולא סתם קורס אינטרנטי ללימוד גיטרה, יש סיבה לכך שאני נותן ליווי בZOOM שנוכל גם לראות וגם לשמוע אחד את השני.

עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

[scallacf7 scallacampid="טופס אודות"]