איך אפשר להתמודד עם חרם חברתי?

חרם חברתי

בכל יום מחדש אנו שומעים על מקרים שונים של חרם חברתי בכל מיני מקומות שונים. הבעיה היא שבעידן של היום שבו ישנו סטנדרט מסוים, הביקורת הופכת להיות בלתי נסבלת. צעירים רבים וצעירות רבות מוצאים את עצמם נלחמים על מנת להשתייך, אך לא תמיד זה מצליח. התמודדות עם חרם חברתי זה לא דבר קל, בטח אם אין לכם ניסיון קודם בנושא הזה. כל טעות קטנה עשויה להפוך את החרם להיות יותר גדול ויותר מפחיד ממה שהוא היה. אז מה צריך לעשות כדי להפוך את החרם לכזה שניתן יהיה להתחזק ולצמוח ממנו?

מה זה חרם חברתי?

לשאלה מה זה חרם חברתי אין תשובה חד משמעית, כל אחד רואה אותו אחרת. עם זאת מדובר על מצב שבו אנשים מוקיעים מהקבוצה אדם מסוים בגלל סיבות שונות. ברגע שקבוצה מחליטה להתנכל לבן אדם מסוים מדובר על חרם לכל דבר ועניין. השפעות חרם חברתי יכולות להיות הרסניות, בטח כאשר הן קורות בגיל צעיר. כל פעם שמישהו מרגיש מחוץ לקבוצה, הוא יתקשה להשלים עם המציאות החדשה. התמודדות עם חרם חברתי היא לא קלה, אך אפשר לעשות כל מיני צעדים שונים שיצמצמו את הפגיעה. גם אם החרם עדיין יישאר על קנו, תהיה אפשרות לפתור את המצב בצורה קצת אחרת.

תפתחו את עצמכם לחברויות חדשות

העצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא פשוט להיות פתוחים לחברויות חדשות. קבוצה של אנשים עושה עליכם חרם חברתי? זה לא אומר שאנשים אחרים לא ירצו להכיר אתכם. הרי יש לכם המון מה לתת, כל מה שיהיה עליכם לעשות זה רק להיות פתוחים לאחרים. הקבוצה שעושה את החרם היא זאת שמפסידה אתכם בתור חברים שלהם. רק אחרי שהם יראו כי עברתם הלאה, הם יבינו עד כמה ההחלטות שלהם היו לא נכונות. החדשות הטובות מהצד שלכם יהיו שאתם כבר תהיו במציאות אחרת, כזאת שלא קשורה אליהם בשום צורה. מי שלא רוצה להיות חבר שלכם זה ההפסד הכי גדול שלו בלבד.

תלמדו לנגן על גיטרה עם מורה אישי

עוד דרך להתמודד עם חרם חברתי זה פשוט למצוא בעצמכם חוזקות שונות. לנגן על גיטרה זוהי דרך מעולה להפיג את השעמום, אך גם לראות בעצמכם צדדים אחרים. יחד עם מורה פרטי שיזהה את החוזקות שבכם תוכלו לקבל את כל הפידבקים החיוביים הדרושים. הליווי של המורה יכול לעודד אתכם ולהרים אתכם. כתוצאה מכך גם בעיצומו של חרם חברתי תוכלו להיות יותר טוב עם עצמכם. תוכלו ללמוד קורס גיטרה אונליין + תוכנית הדרכה שתאפשר לכם להגיש את החלום. אולי כתוצאה מהחרם הנוראי תמצאו את עצמכם מגשימים חלומות שעד כה לא הגשמתם.

תנו לזמן לעשות את שלו

הקבוצה שעושה עליכם חרם היא קבוצה שאתם מחוברים אליה? יכול להיות שהיה משהו שגרם לכל הקבוצה להתאחד נגדכם. אף אחד לא מצדיק חרם, לעולם לא יהיה ניתן למצוא סיבה אחת שתהיה מוצדקת. מה שכן אנו מציעים לכם לנסות לתת לזמן לעשות את שלו, זה בטוח יעבוד. עם הזמן כל המתחים ירדו, והמציאות תחזור להיות כמו שהייתה עד לא מזמן. הרי מספיק רק אחד שיחזור לדבר אתכם, ומיד לאחר מכן כל הקבוצה תחזור לדבר אתכם כמו בעבר. התמודדות עם חרם חברתי היא לא קלה, אך היא דורשת סבלנות מרובה. עם האומץ ועם הלמידה תוכלו להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם.

Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות