היתרונות של לנגן ביחד – כל הסיבות לא לנגן לבד

פשוט לנגן

אם אתם אוהבים לנגן חשוב לעשות את ההפרדה בין נגינה לבד לבין נגינה ביחד. היתרונות של נגינה משותפת הם רבים, חובה להכיר אותם בהיבטים מגוונים. במבחן התוצאה מרבית האנשים יעדיפו לנגן עם עוד אנשים, ולא לנגן לגמרי לבד. יתרונות של לנגן ביחד ישכנעו אתכם כי תעשו בחוכמה אם תמצאו פרטנר לנגן ביחד איתו. זה לא אומר שלא תוכלו לנגן לבד, אך תשתדלו לעשות זאת פעמים מעטות ככל האפשר. הכוח של השותפות הוא כוח חסר תקדים, כזה שלא ניתן להתעלם ממנו בזמן אמת. כל מי שיקרא את המאמר הבא יבין איך הנגינה המשותפת הופכים את החוויה למהנה בכמה רמות.

לקבל השראה מנגנים אחרים

הרצון הטבעי שלכם להתקדם בגינה חייב להיות רצון שיהיה ניתן ליישם אותו הלכה למעשה. אחד מאותם יתרונות של לנגן ביחד הוא היכולת שלכם לקבל השראה מנגנים אחרים. הרי ברגע שאתם מנגנים רק עם עצמכם, יהיה לכם קשה להבין איפה אתם צריכים להשתפר ולמה. ברגע שיש לצידכם עוד נגנים אחרים תוכלו לקבל מהם השראה בכל רגע נתון. הם יאפשרו לכם להבין לאן אתם צריכים לשאוף ומה אתם צריכים לעשות כדי להגיע לשם. אל תפחדו לחלום בגדול, זוהי תהיה הדרך הבטוחה מבחינתכם להגשים את כל השאיפות.

תשמשו השראה לאחרים

בהסתכלות על יתרונות של לנגן ביחד ניתן לראות יתרונות שלא קשורים בהכרח אליכם. מדובר על יתרונות שאתם מספקים אותם עבור האחרים, עבור אלה שהחליטו לנגן אתכם. כמו שאתם מקבלים השראה מנגנים אחרים, כך תוכלו להוות השראה לחלק אחר. הרי אתם תוכלו להראות להם מה נכון לעשות ואיך נכון לעשות את הפעולות השונות. מי שמקבל מאחרים, יכול באותה מידה גם לתת בכל מיני פרספקטיבות שונות. זה לא שאתם רק עוזרים לאחרים וכאן נגמר הסיפור של הנגינה המשותפת. ברגע שאתם תעזרו לאחרים תוכלו להיות מסופקים כמעט באותה הרמה. כאשר אתם עוזרים לאחרים תוכלו להגדיל את תחושת הביטחון העצמי. 

העבירו את הזמן בהנאה

יש הבדל עצום בהנאה בין נגינה באופן עצמאי לבין נגינה יחד עם קבוצה. לא תמיד זה אפשרי, אך כל עוד זה מתאפשר טוב שתנגנו עם אחרים. הזמן בנגינה יעבור יותר מהר, בו בזמן גם ההנאה תהיה גדולה בהרבה. אי אפשר באמת להשוות את הסיפוק בין נגינה בקבוצה לבין נגינה עצמאית. זוהי הסיבה שיש כל מיני פרויקטים של ישראל מנגנת בה תוכלו לפגוש נגנים אחרים עם כלים מעניינים. זוהי הזדמנות מעולה בשבילכם להפוך את הנגינה למושלמת וכיפית. הרי אם אתם לא נהנים מהנגינה, מה בדיוק עשיתם בעקבותיה? בסופה של הדרך אם אתם משקיעים את הזמן בנגינה מוטב כי תעשו זאת יחד עם עוד אנשים שישתפו אתכם חוויות נוספות.

יצירת קהילה חזקה ומגובשת

הנגינה יכולה להיות רק תירוץ כדי שתפגשו עוד אנשים שאתם חולקים איתם את אותם תחומי עניין. ישראל מנגנת בכל מיני כלים, לכל אחד מאיתנו יש תחביבים אחרים שלא קשורים לנגינה. על ידי יצירת קבוצה שמנגנת באופן קבוע יהיה ניתן לייצר קהילה חזקה וחסינה. דבר שלא היה ניתן להשיג אילולא כל אחד היה מנגן לגמרי לעצמו. יש כל מיני קבוצות נגינה שמאפשרות לנגן בשיתוף פעולה, אך גם להיתרם בעוד מישורים נוספים. מדובר על קבוצה מגובשת שיכולה לעזור האחד לשנייה בכל מה שרק צריך, לא רק בהיבט של הנגינה. ההקשר של הנגינה הוא רק תירוץ אחד שעליו יהיה ניתן להישען בזמן אמת.

Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות