אקורדים בסיסים בגיטרה

אקורדים בסיסים בגיטרה

ללמוד לנגן גיטרה הוא אחד הדברים הכי מתגמלים שאפשר לעשות – אבל זה יכול להיות גם אחד המאתגרים ביותר לנסות להתחיל איתם. למרבה המזל שלכם, יש הרבה אקורדים בסיסיים לגיטרה שיכולים לחזק את הכישורים שלך מבלי לתסכל אותך במהלך הלמידה.

עם האקורדים הבאים לגיטרה שהוא יחסית מאוד הבסיסיים, תוכל לקבל הבנה טובה יותר כיצד לנגן בגיטרה ברמה הבסיסית ביותר.

A Major

A Major
A Major

A Major הוא אקורד שקל להתחיל איתו, מכיוון שהאקורד כולו ממוקם על המפרט השני, כך שתוכל לשחרר את האצבעות האחרות כדי להתנסות איתו. כל מה שאתה עושה הוא לשים את האצבע הראשונה על המיתר הרביעי, האצבע השנייה על המיתר השלישי, והאצבע השלישית על המיתר השני – הכל על המפרט השני.

C Major

C Major
C Major

C Major הוא אחד מאקורדי הגיטרה הנפוצים ביותר מסיבה ברורה. האקורד הוא שילוב עדין של תווי C, E ו-G הבסיסיים שלך. האצבע השנייה והשלישית שלך יתיישרו לאורך דפוס מלוכסן כדי להשיג את האקורד. אל תדאג אם זה מרגיש קשה בהתחלה – האצבעות שלך ישתחררו עם הזמן.

D Major

D Major

לD Major צורה משולשת ייחודית. השתמש בשתי האצבעות הראשונות שלך כדי לנגן את E ו-G על הלחצן השני, ואז החזק את מיתר B על הרצועה השלישית עם האצבע השלישית שלך. הצליל המתקבל הוא אופטימי ומחמם את הלב, והוא עשוי להישמע מוכר מהרבה מנגינות מפורסמות.

E Major

E Major
E Major

אקורד E מז'ור ייחודי בכך שהוא מצריך כל מיתר לנגן. הניחו את האצבע הראשונה על הלחצן הראשון של המיתר השלישי, ולאחר מכן הניחו את האצבע השנייה על הרצועה השנייה של המיתר החמישי. האצבע השלישית עוברת על המפרט השני של המיתר הרביעי. לבסוף, החזק את כולם למטה ופתח בתנועה מגובשת. נסו להכות על כולם במכה אחת!

G Major

G Major
G Major

אקורד G מז'ור עשוי להיות קצת יותר מאתגר מאקורדים אחרים, ויכול להיות קשה להגיע במהירות לאקורדים אחרים לאחר הנגינה שלו. כדי לנגן אותו, האצבע הראשונה שלך הולכת אל הלחצן השני של המיתר הרביעי, האצבע השנייה שלך הולכת אל הרצועה השלישית של המיתר החמישי, ולבסוף, הנח את האצבע השלישית שלך על המיתר הראשון של המיתר השלישי ופתח את כולם בזהירות.

A Minor

A Minor
A Minor

אם אתה יכול לנגן E major, אז A Minor צריך להיות קל. כל שעליך לעשות הוא להזיז את האצבע למעלה ממחרוזת אחת. אקורד זה גם קרוב מאוד ל-A מז'ור – פשוט העבירו את התו B מהמפרט השני לראשון. לאקורדים מינוריים יש תחושה קודרת, מה שהופך אותם נהדרים לשירי פרידה. אקורד A הוא באמת מרכיב עיקרי לכאלו שמתחילים ללמוד לנגן בגיטרה.

B Minor

המעבר לאקורדים הוא צעד גדול כששולטים בגיטרה, ואקורד ה-B מינור הוא מקום טוב להתחיל בו. אקורד באר כרוך בהנחת האצבע על פני כמה מיתרים בו-זמנית, בניגוד לעצם השימוש בקצה האצבע כדי להחזיק צליל מסוים.

הנה איך לשחק את זה:

  • הנח את האצבע שלך שטוחה על פני מיתרים 1 עד 5 על הלחצן השני
  • שים את האצבע השלישית שלך על המפרט הרביעי של המיתר הרביעי
  • האצבע הרביעית שלך עוברת על הלחצן הרביעי של המיתר השלישי
  • האצבע השנייה שלך עוברת על המפרט השלישי של המיתר השני
  • פתחו את כל האקורדים ביחד מבלי להכות במיתר השישי

D Minor

D Minor
D Minor

אקורד די מינור הוא כמעט בדיוק כמו מקבילו בדי מז'ור. עם זאת, תצטרך להעביר את ה-E הגבוה מהמפרט השני לרעיון הראשון. יהיה צורך להשתיק את המיתר החמישי והשישי כדי שהאקורד יישמע נכון. די מינור נשמע כאילו אתה מתכונן לספק משהו משפיע. הוא נמצא בשימוש נפוץ על ידי מוזיקאים מכל הסוגים, אבל הוא נשמע במיוחד בביתי קאנטרי.

E Minor

E Minor
E Minor

אם אתם מחפשים אקורדים קלים לגיטרה, E מינור הוא מקום טוב להתחיל בו. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לנגן במי מז'ור, אלא שאתה מסיר את רכיב המיתר G. אפילו טירונים יכולים לשלוט באקורד E מינור תוך דקות ספורות.

עוטפים את הכל

גיטרה היא תהליך למידה לכל החיים. אל תתייאש אם אחד מהאקורדים האלה בגיטרה נראה קצת מבלבל. הקפד גם ללמוד לקרוא תרשימי אקורדים בקלות. פשוט תתמיד בזה, תרגל את מיקום היד שלך, וזה יהפוך לזיכרון שריר לאחר שתתרגל את זה מספיק. כולנו צריכים להתחיל איפשהו. בהצלחה 🙂

עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

[scallacf7 scallacampid="טופס אודות"]