איך ללמוד גיטרה מהר – טיפים להצלחה

איך ללמוד גיטרה מהר 10 טיפים מטורפים שיעזרו לכם להתחיל ללמוד גיטרה בצורה הטובה ביותר.
איך ללמוד גיטרה מהר

אפלטון, הפילוסוף היווני המפורסם, אמר פעם ש"מוזיקה נותנת נשמה ליקום, כנפיים לנפש, מעוף לדמיון וחיים לכל דבר". אמירה זו שהייתה בעלת ערך רב לפני מאות שנים מתקיימת גם היום. מוזיקה היא אכן צורת האמנות היחידה שיש בה פוטנציאל להעלות את התודעה האנושית. לא רק שהוא פועל כתרופה נגד מתח, דיכאון וחרדה, אלא הוא גם מתפקד כמחזק לבריאות, בריאות ויצירתיות.

זו הסיבה שאין זה מפתיע שמוזיקה, כעסק, תצמח בקצב צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 1.6% בין 2019-2023!

למרות שישנן דרכים רבות ליצור וליהנות ממוזיקה, הכלי אשר תופס כיום מקום של גאווה בהקשר זה הוא הגיטרה. לא משנה באיזה חלק של העולם אתה נמצא, גיטרה תמיד תעשה פלאים כדי להרגיע את העצבים שלך, להרגיע את דעתך ולהעניק מגוון של יתרונות חברתיים, פיזיים וקוגניטיביים. היכולות המולדות הללו הופכות את הגיטרה לכלי מבוקש במיוחד בקרב אלו שמנסים לצבור בקיאות במלאכת המוזיקה.

1. השתמש בגיטרה שמתאימה לסגנון שלך

הטיפ הראשון ללמוד גיטרה מהר הוא להרים גיטרה שמתאימה למעשה לסגנון שלך. נסה את כוחך הן בגיטרות אקוסטיות והן בגיטרות חשמליות. גיטרות אקוסטיות יכולות להיות מיתר פלדה או מיתר ניילון. באופן דומה, גיטרות חשמליות יכולות להיות גיטרות סטנדרטיות/קלאסיות או גיטרות בס. אם אתה רוצה ללמוד גיטרה מהר, גיטרה אקוסטית עם מיתר ניילון עשויה להתגלות כבחירה טובה יותר. הסיבה לכך היא שגיטרות ניילון קלות יותר ללמידה והן די קלות על קצות האצבעות.

2. ללמוד את האקורדים הבסיסיים

למי שתוהה כיצד ללמוד גיטרה במהירות, הבנה של אקורדי הגיטרה הבסיסיים יכולה לספק תשובה מפורטת. לרוב הגיטרות יש שני סוגים של אקורדים – פתוח ובר. באקורדים פתוחים, כל מיתר נשאר לרטוט בחופשיות, בעוד שבאקורדים באר, יש ללחוץ כל מיתר יחד על אותו חבל. כדי ללמוד גיטרה מהר, התחל בהתמקדות באקורדים הפתוחים בלבד (רצוי Am, C, D, Em ו-G). עבור אל האחרים רק כאשר אתה שולט באלה.

3. ללמוד לפרוט

לאחר שלמדת את האקורדים הבסיסיים, פרטור עליהם כדי ליצור מוזיקה הוא השלב הבא ללמוד גיטרה מהר. לפני תחילת תרגיל הפריטה, זכרו שגיטרות מיתרים ניילון עדיפות לנגן מוזיקה קלאסית או עממית, ואילו גיטרות מיתרי פלדה מתאימות יותר לנגן מוזיקת ​​רוק או קאנטרי. בהתבסס על זה, נעלו את פרק כף היד על המיתרים, הרימו פלקטרום והתחילו לפרוט בגיטרה מתוך כוונה ליצור קצב עקבי.

4. השתמש במקורות מדיה מרובים

לפי מחקר אחרון, בכל פעם שאתה מנסה ללמוד משהו חדש, שימוש במקורות מדיה מרובים כדי לזכור מידע יכול להיות מועיל ביותר. לכן, אם אתה סקרן כיצד ללמוד גיטרה במהירות, שימוש במספר מקורות אודיו או חזותיים כדי להפעיל את הזיכרון שלך תהיה בהחלט דרך טובה להתחיל. לכן, רשום כל תו, חזור עליו לעתים קרובות ונגן אותו בתדירות גבוהה ככל שתוכל. זה יעזור לך לשמור מידע לאורך זמן.

5. נסה את היד שלך ב-Mnemonics

אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד גיטרה מהר היא להשתמש ב-mnemonics לזכר מיתרים, אקורדים ותווים. נמוניות משתמשות רבות ברמזים, תמונות וקידוד כדי להקל על למידה ואחזור מידע מהירים. הבה נבין זאת בעזרת דוגמה. קחו בחשבון שהאקורדים שאתם צריכים לזכור הם – B,C,E ו-F. במקום לזכור אותם כאלפבית, אם רק תזכרו את 'חתול גדול אוכל דגים', תוכלו לשמור על תבנית האקורדים הזו במשך זמן רב.

טיפים ללמוד גיטרה מהר
טיפים ללמוד גיטרה מהר

6. מצא את הסביבה המתאימה לתרגול

אם אתה רוצה לדעת איך ללמוד גיטרה מהר, תצטרך להתחיל עם לגלות את המקום הנכון לקיים את מפגשי לימוד הגיטרה שלך. בחר חדר שמקבל הרבה אור יום. ודא שהוא מבודד אקוסטית או שיש לו כמות קטנה מאוד של סינון רעשים. ארגן את הציוד שלך כראוי בתוך החלל הזה ושמור אותו מסודר ומסודר. סביבה נטולת עומס, נעימה זו תעזור לך להתמקד טוב יותר ובכך, ללמוד גיטרה במהירות.

7. הבן את תקופת הערות שלך

בדיוק כמו שהמקום שבו אתה מתכוון ללמוד גיטרה מהר צריך להיות בהתאם לצרכים שלך, הזמן שבו אתה מתחיל לקחת שיעורי גיטרה צריך להיות מותאם לשעון הגוף שלך. לפי ממצא של אוניברסיטת טורונטו, אדם נוטה ללמוד בצורה הטובה ביותר בתוך הכרונוטיפ של האדם, כלומר תקופת שינה/ערות. אז בחר כרונוטיפ שבו אתה הכי פעיל. זה יכול להיות מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה. ודא שאתה מתאמן במהלך הזמן הזה בלי להיכשל.

8. בצע צעדים קטנים

ממהר שלך לגלות איך ללמוד גיטרה מהר, אל תדחף את הגבולות שלך הרבה מעבר ליכולת שלך. התחל לאט והגבר את קצב הלמידה שלך בצורה יציבה. התחל בצעדים קטנים מבחינת זמן ומאמץ. עם זאת, ודא שאתה נשאר עקבי. ההמשכיות והנחישות שלך הן תכונות האופי היחידות שיעזרו לך ללמוד גיטרה במהירות.

9. בדוק את עצמך באופן קבוע

כשאתה מנסה ללמוד גיטרה מהר, אל תשכח לבדוק את עצמך באופן קבוע. בחר סולמות מדידים שעל פיהם תוכל לזהות ולעקוב בקלות אחר ההתקדמות שלך. לדוגמה, אתה יכול למדוד את הצמיחה שלך על בסיס נימוקים כמו מהירות, דפוס בחירת אצבעות, רפרטואר, מטרונום או דיוק מיתר. השתמש בתוצאות שהושגו כדי לחדד עוד יותר את האומנות שלך תוך כדי בירור כיצד ללמוד לנגן בגיטרה במהירות.

10. מדיטציה

מדיטציה נחשבת לאחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד גיטרה מהר מכיוון שהיא ידועה כמפחיתה את רמות הלחץ, מפחיתה חרדה ומגבירה את יעילות המוח. כאסטרטגיה שמטרתה לחבר את המוח שלך עם הגוף שלך, מדיטציה נוטה להגביר את היצירתיות שלך ולשפר את טווח הקשב שלך. כתוצאה מכך, המיומנות הטכנית שלך משתפרת ואתה הופך להיות מסוגל ללמוד גיטרה במהירות.

לסיכום

ככל שיותר ויותר אנשים מתחילים להתעניין כיצד ללמוד גיטרה במהירות, הטיפים והטריקים הזמינים עבור אותו חייבים לעלות בהרבה. עם זאת, כל דבר שלא מלמד אותך איך להיות עצמאי בלימוד גיטרה לא שווה את הזמן או המאמץ שלך. ממהרים ללמוד גיטרה מהר, וודאו שאתם לא מתפשרים על עקרונות היסוד של המוזיקה. אחרי הכל, גיטרה היא רק מדיום – המטרה הסופית היא לחוות את הכוח האמיתי של המוזיקה!

Picture of עידן חיים
עידן חיים

נעים מאוד, בן 35 מראשון לציון מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. חי ונושם גיטרה ומעביר קורס הדיגיטלי ללימוד גיטרה אונליין.

ניווט מהיר בכתבה
כתבות נוספות

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות